USB Bluetooth audio vysílač a přijímač je šikovné zařízení, která má 2 možnosti využití.
V módu vysílače ho můžete napojit audio kabelem na libovolný zdroj zvuku jako televizor či přehrávač. Poté se při zapojení do USB portu zařízení samo pokusí připojit na Bluetooth sluchátka či reproduktory v okolí a do nich začne bezdrátově posílat hudbu.
Při přepnutí do módu přijímače pak funguje naopak. Pomocí audio kabelu tedy propojíte zařízení s reproduktory, připojíte se na něj přes Bluetooth pod názvem KN320 a můžete tak poslouchat hudbu na reproduktorech.

USB Bluetooth audio vysílač a přijímač

Zařízení indikuje aktuálně zvolený mód pomocí barvy LED diody. Pokud bliká barva červená, zařízení funguje jako vysílač a vyhledává Bluetooth reproduktory či sluchátka ve svém okolí.
Pokud bliká po zapnutí modrá dioda, pak je zařízení naopak v módu přijímače a vyčkává na připojení telefonu či jiného zdroje zvuku s Bluetooth. A pokud by po Vás chtělo zařízení při připojování heslo, zadejte 0000.
Mezi módy se můžete přepínat jednoduše tak, že během prvních 10 sekund připojení do USB portu toto zařízení odpojíte a připojíte znovu. Pokud ale provedete odpojení a zapojení po delším čase, zařízení zůstane ve stejném módu.

USB Bluetooth audio vysílač a přijímač

USB Bluetooth audio vysílač a přijímač mě velice zaujal svojí dvojí funkcí vysílače a přijímače. Další příjemnou vlastností je podpora Bluetooth 5.0 společně s protokoly A2DP a AVRCP, které se používají pro přenos zvuku. Jedná se tedy o velmi šikovný malý adaptér, se kterým můžete například v jednom módu obohatit svoje oblíbené reproduktory o Bluetooth připojení, zatímco v druhém módu připojit svoji televizi na Bluetooth reproduktor. A na obojí stačí pouze zapojit adaptér do USB portu kvůli napájení a pomocí 3,5mm Jack konektoru propojit s audio portem dle využití.

Zmíněný adaptér můžete zakoupit zde:
https://dratek.cz/arduino/7296-bluetooth-audio-vysilac-a-prijimac-2.html

FB tw

Další podobné články