Seeeduino je vývojová deska pro Arduino. Tato deska je založena na hojně používaném Arduino UNO a má s ním společné rozložení pinů, takže je možné používat i shieldy určené pro UNO desky. Oproti UNO deskám ale obsahuje hned několik bonusů.

Seeeduino UNO v4.2

Jedním z nich je změna USB konektoru na microUSB, kdy z mého pohledu je to dobrý krok, protože microUSB kabelů najdeme doma určitě více než USB typu B, který najdeme na originální UNO desce. Dalším rozšířením jsou tři konektory umístěné u analogových pinů. Na prvních dvou konektorech jsou vyvedeny I2C piny pro jednoduché připojení senzorů, displejů a podobně. A třetí konektor obsahuje piny se sériovou linkou.

Seeeduino UNO v4.2

A třetí bonus je za mě asi nejzásadnější. Jedná se o přepínač mezi napětím 3,3 a 5 Voltů. Díky tomuto přepínači tak můžeme ovlivnit pro celou desku najednou napájecí napětí, které se tím stane jak napětím pro mikroprocesor, tak tím i pro jeho digitální a analogové piny.
Výsledkem je tedy možnost bezproblémově komunikovat s moduly, které pracují na napětí 3,3V bez přídavných level shifterů či odporových děličů.

Seeeduino UNO v4.2

Seeeduino je z mého pohledu výborná deska, která by neměla chybět ve výbavě správného Arduino bastlíře. Díky možnosti přepnout napětí na pinech z 5 na 3,3 Voltu totiž můžeme testovat moduly určené pro obě napětí bez převodníků napětí.
Díky použitému microUSB konektoru máme jednodušší práci s hledáním správného propojovacího USB kabelu a vzhledem k tomu, že jako převodník sériové linky slouží ATmega16u2, tak bychom ani neměli narazit na problémy s ovladači, jak to u jiných neoriginálních desek bývá.

Zmíněnou desku najdete na našem e-shopu zde:
https://dratek.cz/arduino/7763-seeeduino-v4.2-arduino-uno-kompatibilni.html
V nabídce pak můžete najít i další desky ze Seeduino edice, jako Nano či Zero:
https://dratek.cz/879-seeed-platforma/

FB tw

Další podobné články