Přenosná USB páječka je skvělá pomůcka pro všechny bastlíře a kutily. Pro její napájení totiž stačí zapojit USB konektor do počítače, nabíječky na telefon či powerbanky. Podle výrobce má pájecí pero příkon 8W, ale při mém testování jsem se nikdy nedostal přes odběr 1,1 Ampér, tedy cca 5,5 Wattů maximálně.

Přenosná USB páječka 5V 8W

Součástí balení je samotné pájecí pero, plastová krytka hrotu pro přenášení, USB kabel pro napájení, kovový stojan a malý kousek cínu pro otestování. Po zapojení napájení páječky je páječka ve vypnutém stavu. Pro její zapínání a vypínaní slouží kovové tlačítko na pouzdru, přičemž po zapnutí se rozsvítí indikační modrá dioda uvnitř pouzdra a nahřátí na pracovní teplotu zabere přibližně 15 sekund. A díky malému hrotu je rychlé nejen nahřátí, ale i chlazení, kdy hrot vychladne přibližně do 30 sekund.

Přenosná USB páječka 5V 8W

Já sám jsem z páječky velmi překvapen, protože jsem doteď používal pájecí stanici s příkonem 60W a bál jsem se, jestli udávaných 8W pro tuto páječku nebude příliš málo. Po otestování pájení modulu s LED diodami a pinovými lištami mohu tuto páječku na podobné domácí pájení rozhodně doporučit. U LED diod bych řekl, že ani nedokážu poznat rozdíl oproti své stávající silnější pájce. U pájení pinových lišt pak trvá o pár sekund déle, než se pozlacené piny dostatečně zahřejí, ale stále je to bez problému použitelné pájení. A navíc je velkou výhodou i velmi tenký hrot.
Pokud tedy hledáte páječku na vývodové či SMD součástky a chcete jí někdy i přenášet, rozhodně tuto páječku doporučuji. Z mého pohledu je to i bezpečnější varianta pro přenášení oproti plynovým přenosným páječkám, kdy Vám stačí powerbanka a můžete pájet i v místech bez elektřiny.

Seznam použitých komponent:
https://dratek.cz/arduino/4860-mala-prenosna-usb-5v-8w-pajka.html

FB tw

Další podobné články