Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26 je zajímavý doplněk pro chytrou domácnost. Tato zásuvka funguje jako průchozí prvek, který nezabere moc místa navíc. Na svém těle kromě zástrčky a zásuvky má také ovládací tlačítko. Toto tlačítko při krátkém stisku funguje jako jednoduché sepnutí či vypnutí připojeného spotřebiče. Při dlouhém stisku dojde k resetování zařízení.
Co se týká zatížení, zásuvka S26 by měla zvládnout až 10 Ampér / 2200 Wattů, co odpovídá limitaci použitého 10A relé uvnitř zařízení.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Pro úvodní nastavení zařízení Sonoff je potřeba nainstalovat aplikaci eWeLink, kterou najdete jak na Google Play, tak i AppStore pro iOS. V této aplikaci si vytvoří účet a poté můžete přidat Vaše zařízení. Aplikace se také bude ptát na povolení, kdy pro správné vyhledávání je potřeba povolit Lokaci polohy. U verzí iOS 13 a novější se někdy nedaří najít zařízení, přičemž by tento problém mělo vyřesit povolení Polohy na použití v aplikaci.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Předtím, než se pustíte do nastavení zařízení Sonoff se ujistěte, že jste s telefonem či tabletem připojeni na domácí WiFi síť, která běží na 2,4 GHz. Aplikace pak použije název při nastavení údajů pro zařízení Sonoff.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Na hlavní obrazovce stiskneme tlačítko „+“ na spodní liště a následně volbu „Rychlé párování“. Poté potvrdíme „Přidat nové zařízení“ a měli bychom mít vyplněný název aktuální WiFi sítě, pro který pouze doplníme heslo a stiskneme tlačítko „Další“.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Nyní se bude snažit aplikace po dobu 180 sekund vyhledávat okolní zařízení. A pokud narazí na kompatibilní Sonoff produkt, mělo by dojít ke správné registraci a přidání. Pokud se vaše zařízení nezobrazuje, tak ho na začátku hledání zkuste vypojit a znovu zapojit do elektrické sítě.
Pokud se podařilo najít zařízení, tak po jeho registraci budeme moci doplnit název našeho zařízení a potvrdit volbu.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Pokud se vše povedlo, dostaneme se na úvodní obrazovku, kde už bude naše zařízení, s kterým můžeme dále pracovat. Pro jednoduché zapnutí/vypnutí stačí stisknout ikonku vypínače u názvu. A na pokročilejší plánování se dostaneme stisknutím názvu zařízení. U S26 si tak můžeme nastavit plánovač pro časy zapnutí/vypnutí, odpočet se zapnutím/vypnutím či opakované zapínání/vypínání.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

A při kliknutí na ikonu „…“ vpravo nahoře se dostaneme do Nastavení, kde můžeme změnit název, zkontrolovat aktuální verzi a další. Pokud by vám například vadila indikační LED dioda na zásuvce, lze ji vypnout přes volbu „Indikátor sítě“. A také se může hodit možnost nastavení Stavu po zapnutí, který se projeví, když například vypadne proud.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Sonoff produkty také umožňují propojení s Google Home či Amazon Alexa. Pokud tedy máte jednu z těchto aplikací nainstalovanou, tak po spuštění eWeLink by mělo dojít k dotázání na propojení. Poté bude možné ovládat připojená zařízení i přes Google Home aplikaci či Google Hlasového Asistenta.

Chytrá WiFi zásuvka Sonoff S26

Firma Sonoff také nabízí další zařízení, která jsou například vhodná k instalaci do rozvaděče díky šroubovacím svorkám či mají pokročilé funkce jako měření spotřeby. Tyto zařízení najdete zde, přičemž návody k nim budeme postupně přidávat.

Odkaz na použitý produkt Sonoff S26:
https://dratek.cz/arduino/48226-sonoff-s26-wifi-chytra-zasuvka.html

FB tw

Další podobné články