Bluetooth audio přijímač do auta je šikovné zařízení, které umožňuje rozšířit možnosti Vašich reproduktorů. Primárně je toto zařízení určeno pro zabudování do auta, ale dokážu si představit jeho použití například i doma.
V balení najdete jak samotný panel s elektronikou, tak i připravené kabely s konektory a dálkové ovládání. Do dálkového ovládání je pak nutné dokoupit baterii typu CR2032.

Bluetooth audio přijímač 12V

Na předním panelu se nachází tři konektory, čtyři tlačítka a informační displej. Mezi konektory patří USB pro připojení flash disku, TF pro připojení paměťových karet microSD a 3,5mm jack konektor pro připojení externího zdroje zvuku AUX.
Tlačítka slouží pro ovládání celého zařízení, kdy tlačítkem MODE se přepínáme mezi třemi volbami – FM rádio, AUX pro hraní z externího zdroje zvuku a LOAD. LOAD pak pod sebe sdružuje hraní z USB disku, microSD karty či Bluetooth zařízení.
Druhé tlačítko v pořadí slouží pro přehrávání či pauzu a při delším podržení u rádia začne vyhledávat dostupné stanice. Zbylé dvě tlačítka |<< a >>| při krátkém stisknutí slouží jako přepínání mezi skladbami či pro ladění rádia. Při dlouhém stisknutí pak umožňují měnit hlasitost výstupu.

Bluetooth audio přijímač 12V

Na zadní straně panelu se nachází celkem tři konektory. První konektor s piny DAC slouží pro připojení reproduktorů, přes druhý AUX konektor můžeme připojit externí zdroj hudby a přes poslední dvoupinový konektor můžeme připojit napájení. Napájení pak můžeme připojit v rozsahu 6 až 15 Voltů.

Bluetooth audio přijímač 12V

Po připojení napájení a reproduktorů si tedy můžete vyzkoušet všechny dostupné funkce. Zde bych rád upozornil na to, že výstup na reproduktory je velmi slabý, a proto je nutné použít ještě přídavný zesilovač, například tento typ.

Bluetooth audio přijímač je pěkné zařízení, které můžeme využít v mnoha případech. Základní myšlenka je zabudování do auta pro eliminaci normálního velkého autorádia. Dle mého názoru se tento modul může také hodit například pro vytvoření domácího rádia či Bluetooth reproduktoru, kdy připravený panel můžeme jednoduše vestavět do malé krabičky či přímo bedny reproduktoru.
Na vstup můžeme kromě Bluetooth připojit také externí zařízení AUX přes Jack konektor nebo využít USB či microSD konektory pro připojení paměťových zařízení. Zařízení je nutné mít zformátované se souborovým systémem FAT16/32 a může mít velikost až 16GB. Skladby pak mohou být typu MP3, WMA či WAV.

Seznam použitých komponent:
https://dratek.cz/arduino/2072-bluetooth-audio-prijimac-12v-mp3-wma-dekoder-do-auta-bezdratovy.html
https://dratek.cz/arduino/1732-digitalni-subwoofer-modul-zesilovace-2-1-kanalu-tpa3116d2-2x-50w-100w.html

FB tw

Další podobné články