Bluetooth audio adaptér je šikovné příslušenství nejen pro poslech hudby. Tento adaptér komunikuje bezdrátově pomocí technologie Bluetooth, přičemž kromě audio výstupu typu 3,5 mm Jack má na svém těle i mikrofon. Můžeme tedy díky tomu nejen poslouchat hudbu v připojených reproduktorech, ale i telefonovat. Adaptér také obsahuje vestavěnou baterii, která má výdrž až 8 hodin a lze ji dobít 5 Volty přes microUSB konektor.
V balení kromě adaptéru najdeme také nabíjecí microUSB kabel a krátký propojovací Jack konektor.

Bluetooth audio adaptér

Pro první použití je doporučeno zapojit adaptér na nabíječku a nechat ho cca 2 hodiny nabíjet. Poté můžeme připojit reproduktory k audio konektoru a stisknout tlačítko na modulu cca na 3 sekundy.
Po tomto kroku se v reproduktorech ozve zvuk potvrzující zapnutí a rozbliká se červená a modrá dioda. V tu chvíli můžeme vzít svůj telefon a vyhledat Bluetooth zařízení.

Mezi zařízeními by se mělo objevit audio zařízení s názvem „Bluetooth music“, na které se můžeme jednoduše připojit. Pokud by po Vás chtělo zařízení heslo, zadejte „0000“.
V tuto chvíli jsme připojeni na adaptér a můžeme začít poslouchat hudbu či sledovat videa. Máme také aktivní tlačítko, kdy při poslechu můžeme krátkým stiskem zastavit a opět spustit poslech. A pokud by nám začal někdo volat, můžeme opět jedním stiskem tlačítka hovor zvednout.

Bluetooth audio adaptér podporuje připojení zařízení na vzdálenost až 10 metrů, kdy není mezi objekty žádná překážka. Obsahuje také úsporný režim, kdy při neaktivitě po dobu 5 minut se adaptér sám vypne.
Co se týká barevných režimů LED diod, tak kromě párování, kdy blikají obě diody, můžeme ještě pozorovat pomalé blikání modré diody při úspěšném připojení. A při nabíjení označuje červená dioda průběh nabíjení, kdy po dosažení plné baterie bude svítit modrá dioda.

Seznam použitých komponent:
https://dratek.cz/arduino/2068-bluetooth-audio-adapter-pro-reproduktory-bezdratovy-v3.0.html

FB tw

Další podobné články