Velké množství našich zákazníků bylo zvyklých používat webové rozhraní kamery pro sledování živého obrazu. Tato možnost ovšem od ukončení podpory Adobe Flash Player není nadále možná. Prostředí v tuto chvíli slouží pouze pro konfiguraci zařízení a okno pro sledování obrazu zeje prázdnotou.

Tento nedostatek lze ovšem docela snadno nahradit řešením. Představíme si sledování kamery pomocí RTSP protokolu a VLC playeru. Díky tomu budete opět schopni sledovat kameru z PC v lokální síti. Sledování přes RTSP navíc poskytuje lepší kvalitu obrazu a díky VLC playeru je možné pořizovat i záznam (manuálně).

Instalace VLC playeru

VLC player je jeden z nejrozšířenějších volně dostupných multimediálních přehrávačů. Doporučuji jej stahovat přímo z oficiálních stránek. Verze z jiných stránek mohou obsahovat různé nepotřebné doplňky. Po stažení VLC player nainstalujte.

Zjištění IP adresy kamery

Pro streamování obrazu přes RTSP je nutné znát IP adresu kamery v lokální síti. Aby bylo možné zjistit IP adresu kamery, je nejprve nutné zajistit, aby ji byla adresa přiřazena. To znamená, že je nezbytné kameru připojit k lokální síti buďto drátově nebo bezdrátově prostřednictvím WiFi. Při drátovém zapojení by měla být IP adresa automaticky přiřazena routerem. Pro bezdrátové připojení je nutné použít mobilní aplikaci SAP HD, kterou oficiálně podporuje výrobce. Návod jak na bezdrátové (i drátové) připojení Vám přijde s kamerou nebo je dostupný na stránce produktu.
Jakmile budete mít kameru připojenou k síti, máte dvě možnosti jak IP adresu zjistit. Buďto použijete aplikaci SAP HD (doporučujeme), díky které je možné kameru konfigurovat a mimo jiné zjistit i IP adresu (vizte obrázek). Další možností je použít různé skenery lokální sítě. Tato možnost je ovšem pouze pro pokročilejší uživatele.

Nastavení VLC playeru

Spusťte VLC player a v kartě Média vyberte možnost Otevřít síťový proud... (obr. 1). V okně Otevřít médium vyberte kartu Síť  (obr. 2) a do URL adresového řádku zadejte adresu ve tvaru:

  • pro Wanscam kamery řady K: rtsp://ip-adresa:554/ch0_0.h264 – př. rtsp://192.168.1.68:554/ch0_0.h264
  • pro Wanscam kamery řady HW: rtsp://ip-adresa/11 – př. rtsp://192.168.1.68/11

Po zadání adresy potvrďte spuštění streamu tlačítkem Přehrát. Následně započne živý přenos obrazu z Vaší kamery. Pro záznam obrazu přejděte do karty Přehrávání a vyberte možnost Nahrávání (obr. 3). Záznam ukončíte stiskem tlačítka Zastavit

FB tw

Další podobné články