Určitě znáte ten vtip, že elektronika funguje na stlačený kouř. Pokud unikne kouř, elektronika přestane fungovat. Ha ha :-). Pokud ho neznáte, pravděpodobně nejste v elektrobranži moc dlouho, protože tenhle fórek zná i náš obchoďák.

V tomto článku vám ukážu několik způsobů, jak Arduino jednoduše popravit. Ptáte se, k čemu je takový článek dobrý? Důvod je prostý – když budete vědět,  jak Arduino odpálit, budete zároveň přesně vědět, jak zničení předcházet. Napadá mě paralela s filmem Chyť mě, když to dokážeš. Hlavní hrdina (mimo jiné) padělal šeky a na konci filmu se z něj stal expert na odhalování padělaných šeků. Pokud jste film neviděli, tak se omlouvám za spoilování. Tak jdeme na to.

Připojení GPIO pinu k napájení nebo k zemi

Propojení dvou gpio pinů

Připojení vysokého napětí ke GPIO pinu

Přepólování externího zdroje na pinu VIN a GND

Připojení napětí > 5 VDC na 5V pin

Připojení napětí > 3,3 VDC na 3V3 pin

Zkratování svorek VIN a GND

Připojení zátěže mezi VIN a GND při napájení přes pin 5V

Přivedení napětí >13 VDC na pin reset

Překročení maximálního povoleného proudu pinem

Změna zapojení na živé desce

  1. Upload a ‘minimal sketch’ to the Arduino board before making any physical connections to the Arduino. You don't want your previous sketches sending electric current through components unexpectedly. Sometimes I upload the entire project sketch to the board before making the physical connections. But this is not essential, and not always practical.
FB tw

Další podobné články