Jednoduchá instalace ESP32 do Arduino IDE

O přidání podpory ESP32 vývojových desek jsme psali již v tomto starším článku. Od té doby se ale instalace zjednodušila a v tomto článku se dozvíte, jak jednoduché to nyní je.
Pokud jste měli doteď nainstalovaný balíček ručně ve vaší složce „Dokumenty/Arduino/hardware/esp32“, tak doporučuji tuto složku smazat a provést instalaci novým způsobem, protože takto budete vždy informování o možnosti aktualizace.

Prvním krokem je přidání tohoto řetězce do Správce dalších desek:
https://dl.espressif.com/dl/package_esp32_index.json

Správce najdete při spuštění Arduino IDE v nabídce „Soubor-Vlastnosti“. Po jeho spuštění vložíte zmíněný řetězec do kolonky „Správce dalších desek URL“. Pokud už máte přidané jiné odkazy, můžete stisknout ikonku vedle kolonky a v ní pomocí Enteru zadat novou adresu na nový řádek.

Po zadání adresy potvrdíme obě nabídky pomocí tlačítka OK a můžeme přidat podporu ESP32 desek.
To učiníme tak, že otevřeme nabídku „Nástroje-Vývojová deska-Manažér Desek“.

V nově otevřeném okně s názvem Manažér Desek zadáme do vyhledávacího řádku název „esp32“ a měli bychom vidět balíček „esp32 by Espressif Systems“. U tohoto balíčku pak stačí na něj najet myší a v pravém dolní rohu kliknout na tlačítko „Instalace“. Instalace může v závislosti na naší rychlosti Internetu a počítače trvat maximálně několik minut.

Po nainstalování už máme hotovo a můžeme otestovat podporu tak, že zvolíme nějakou z nově přidaných desek. V nabídce „Nástroje-Vývojová deska“ bychom tedy měli vidět nové desky „ESP32 Arduino“, přičemž většina prodávaných desek funguje s univerzální volbou „ESP32 Dev Module“.

Video:

Seznam použitých komponent:
https://dratek.cz/arduino/1581-esp-32s-esp32-development-board-2-4ghz-dual-mode-wifi-bluetooth-antenna-module-1493028819.html

 

Další podobné články

Motorizovaný kulový ventil CR05

Motorizovaný kulový ventil. Má široké uplatnění v různých průmyslových a obytných instalacích. Může být integrován do automatických systémů řízení, kde je možné ovládat průtok dálkově nebo automatizovaně podle předem nastavených podmínek.

Motorizované kulové vently s obvodem CR01, CR02, CR03 nebo CR04 je poměrně jednoduché po elektrické stránce správně zapojit.
U ventilu s obvodem CR05 je tomu ale trochu jinak - ventil si sám nehlídá krajní polohy otevření, nebo zavření. Z toho důvodu vznikl tento článek, ukazující některé výhody, použití a především správné zapojení ventilu s obvodem CR05.